Kundeservice er åben mellem kl. 9 - 16

Vi sender pakker på alle hverdage, bestilt senest kl 16:00
Tilbage til webshop

KW – Lux Shampoo 1000 ml

320,00 kr.
Varenummer: 5280
- Indeholder 1000 ml 
- Flaske med pumpe 
- Effektiv dagligdags vask 
- Vejledning på flasken
1
+
Tilføj til kurv

KW – Lux Shampoo

Lux Shampoo er en god og effektiv shampoo til vask af de fleste pelstyper. Produktet styrker pelsens naturlige hårstruktur og bidrager til et sundt og naturligt fedtlag i huden. Sæben efterlader pelsen flot og sund og giver et skinnende og glansfuldt resultat. Sæben bør ikke anvendes på ruhårede racer, som bliver trimmet.

Sådan bruger du dette produkt

Skyl hunden grundigt med lunken vand og påfør LUX shampoo lidt af gangen, indtil pelsen skummer godt. Du kan med fordel blande din sæbe op med lunken vand. Brug evt. en lille kop, eller en gammel flaske til at blande i. Hæld 1 del sæbe i din beholder, tilsæt 3 dele vand og bland det godt. Fordel den nu i pelsen og massér grundigt. Skyl herefter med rigeligt vand, så du er sikker på, at der ikke er flere sæberester i pelsen. Påfør herefter balsam efter behov.


FRI FRAGT FRA 399 DKK // FAST FRAGT 33,00 DKK TIL NÆRMESTE PAKKESHOP // LYNHURTIG LEVERING // 1-2 HVERDAGE // GOD KUNDESERVICE